Археологи з Австралійського національного університету в Кімберлі , що на півночі Західної Австралії, знайшли відщеп найстарішої в світі сокири.
Вік знахідки становить 46-49 тисяч років. Приблизно в цей же час в Австралії з'явилися перші люди. За словами археологів, виявлене знаряддя є найдавнішою сокирою планети, фрагменти якої відомі вченим.. Повідомляє Australian Archaeology.
Вперше фрагмент сокири був розкопаний в 1990-х роках в одній з найбільших скелястих печер округу Кімберлі. Нове дослідження показало, що знаряддя було виготовлене з базальту та за допомоги полірування піщаником. Ймовірно, сокиру використовували для обробки дерев або в якості списа.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рівненські археологи досліджують залишки палацу Любомирських
Вчені не знають шляхів, за якими знайдена ними сокира потрапила на континент. На найближчих до ділянки територіях раніше не знаходили такі знаряддя праці. Можливо, сокиру було винайдено вже на континенті, де перші люди експериментували з новими технологіями.
Нагадуємо, що професор Гарвардської медичної школи Девід Райх і його колеги проаналізували ДНК останків 51 жителя Європи кам'яного віку. Згідно з висновками експертів, населення Європи в кам'яного періоду кілька разів кардинально змінювалося. Перші мешканці континенту майже не залишили слідів в більш пізніх популяціях