Державна архівна служба України створила онлайн-виставку до річниці Чорнобильської трагедії.
Опублікували фото та документи, що стосуються катастрофи на ЧАЕС та ліквідації її наслідків. Експозиція доступна на порталі Державної архівної служби України.
"Комплекс документів, пов'язаних з аварією на Чорнобильській АЕС, всебічно відбиває причини, перебіг та наслідки найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття, яка стала жорстоким випробуванням не лише для України. Тоталітарна радянська система приховувала правду про цю трагедію, документи про неї мали різні грифи секретності.
У незалежній Україні ці грифи знято, документи доступні для дослідження та частково опубліковані, а 30 жовтня 2017 року українська номінація "Документальна спадщина, пов'язана з аварією на Чорнобильській АЕС" була внесена до Міжнародного реєстру програми ЮНЕСКО "Пам'ять світу", – розповів голова Укрдержархіву Анатолій Хромов.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Журнал "Країна": Чим став Чорнобиль для України. 35 років після аварії
Опублікували документи з державних архівів Київської та Житомирської областей, Центрального державного архіву громадських об'єднань України та Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Пшеничного.
У ніч на 26 квітня 1986-го сталася аварія на Чорнобильській атомній електростанції. За два місяці перед тим керівництво Радянського Союзу оголосило Гласність, але надзвичайна ситуація засвідчила фальшивість цього гасла. Усвідомлюючи можливі наслідки катастрофи для комуністичного режиму, влада обрала курс на її замовчування.
Коментарі