



Галузевий державний архів Служби безпеки України відновлює співпрацю із Національним музеєм-меморіалом жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького" з питань пошуку та оприлюднення документів, що стосуються політичних репресій та функціонування пенітенціарної системи в УРСР.
Як розповів Руслан Забілий, у 2008-2010 роках "Тюрма на Лонцького" активно співпрацювала із архівом СБУ, однак, після зміни керівництва держави та служби співпраця уповільнилась, а згодом взагалі припинилась.
"Водночас розпочались репресії над істориками та архівістами, які вимагали відкриття архівів. Доступ до документів був безпідставно закритий на довгий час. Тому сьогоднішні домовленості про спільну роботу є для нас дуже втішними та перспективними", — каже Руслан Забілий.
Працівники архіву також відібрали ряд документів про пенітенціарну систему УРСР та передали їх для поповнення науково-допоміжного фонду музею. "Окрім інших документів, нам вдалося відшукати план внутрішньої тюрми УМҐБ по Львівській області за 1950 рік, відому як "Тюрма на Лонцького", що має велику цінність для музейників, — розповідає головний зберігач фондів Галузевого державного архіву СБУ Валерій Огороднік. — По цих планах можна прослідкувати, де саме була розстрільна камера у в'язниці, а також можна визначити, де могли проводитися захоронення розстріляних та закатованих політв'язнів".
В рамках співпраці між установами ГДА СБУ передав для оцифрування музеєм мікрофільми Польської бібліотеки Народової, в яких міститься підбірка наказів УГА та Дієвої армії УНР, щоденники Українських січових стрільців та ін.
Нагадаємо, що цього року відновлено вільний доступ до розсекречених у 2008—2010 роках документів колишньої радянської спецслужби — ЧК-НКВД-КҐБ, які зберігаються в Архіві СБУ. В Україні започатковано процес виведення історичних архівів з-під відання сучасних спецслужб.
Коментарі
ТУПИЙ І НЕПОТРІБНИЙ ПРОВІНЦІЙНИЙ ОГЛЯД. НІ ПРО ЩО! ЗВИЧАЙНИЙ ПАСКВІЛЬ! РОЗОРИВСЯ НА ГАЗЕТЦІ, А ТЕПЕР В БЛОГЕРИ ПОДАВСЯ?
Без розуміння глобальних проблем ніколи не будуть зрозумілі проблеми містечкові. Думайте глобально і лише після цього прискіпливо оцінюйте місцеву ситуацію. Читайте сучасну українську класику, а то так і будете шпортатись за бортом цивілізації.
Помните гоголевскую историю про красную свитку? Мне кажется что все постсоветское пространство усеяно ее обрывками... Вся Евпропа покрыта старинными домами и замками, которые на протяжении столетий служат домом людям - а у нас все рассыпается в прах, как будто пороблено - почти никаких материальных следов столетий оседлой жизни. Что уж тут говорить об использовании потемкинских деревень?
Цитую: "На долго мы Вараввин род себе у дом пустили
Уж лучше бы продажного Иуду окрестили". ("Вечный жид " Д-р Микола Марк)
Можна ще з його "Хохляцького апокаліпсиса" про сучасне хохляцтво та братву.
Я только что вернулась из Италии, катались на лыжах в Доломитовых Альпах. 1200 КИЛОМЕТРОВ различной сложности горнолыжных трасс.
Автор, дещо упустили: подібне ще й в малечi Словенії (ще в недалекому минулому - невід'ємної частинi соціалістичної Югославії). З рештою - цілком згоден!