Археологи ведуть розкопки у Путивлі Сумської області.
Виявили прикраси, прясло, горщики, ніж часів Київської Русі, повідомляє "Суспільне".
"Попри війну, в цьому році ми все ж таки вирішили провести археологічні дослідження. На жаль, на тій пам'ятці, яку ми досліджуємо постійно, нині працювати немає можливості, бо це дуже небезпечно", – розповів Суспільному куратор експедиції Дмитро Каравайко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Тернопільщині знайшли барокового янгола
Путивль уперше згадується в Іпатіївському літописі, у записі від 1146 року. Археологи розкопують поселення "Молокозавод". Раніше там виявили кераміку скіфського часу.
Дослідники дісталися до пласта IX ст.
"Це ямка, з якої потім зробили смітник, і вона найцікавіша для археологів. Там є все, що загубила господиня. У цій ямці знайдено було ножа, а також предмет із заліза, який слугував або ключем, або клямкою. Такий предмет не дуже зрозумілий. Дуже мало предметів побутових. Мало пряслиць. Шар, який ми копаємо, – середина XII століття – це той період, коли Путивль вперше згадується у літописах, тобто це міжусобна війна між князями. І досить цікаво те, що Путивль за тими літописними згадками був дуже заможним містом. Це може було там, не тут. Тут, можливо, була якась окрема садиба, не дуже багата", – розповів науковий співробітник Інституту прикладної фізики НАН Євген Осадчий.
Знайшли давньоруську пічку, господарчі ями. Знайшли науковці багато черепків від різного посуду.
У Кам'янці-Подільському на Хмельниччині археологи під час досліджень скверу біля Вірменського бастіону виявили раніше не відому підземну галерею, а також артефакти трипільської культури та часів Золотої Орди.
Це одна з рідкісних підземних галерей на Західній Україні, зведена раніше XVII століття.
Коментарі