Скарб вікінгів виявили під час розкопок поселення Тебю неподалік Стокгольма у Швеції.
Його сховали у горщику під дерев'яною підлогою одного з будинків епохи вікінгів близько 1000 років тому, повідомляє Arkeologerna.
Скарб складається з восьми плетених нашийних гривен, двох браслетів, однієї каблучки, двох намистин і 12 монет у полотняному мішечку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Носили вовну і шолом без рогів: як жили вікінги у шведському селі
"Коли я почала обережно знімати нашийні кільця одне за одним, у мене виникло таке надзвичайне відчуття, що "вони просто прибувають і прибувають". Загалом було вісім високоякісних шийних кілець у стилі торк, надзвичайно добре збережених", – розповіла археологиня Марія Лінгстрьом.
Серед монет були гроші з Англії, Богемії та Баварії. Були арабські дирхеми та рідкісні монети з французького Руану. Це свідчить про великі зв'язки, які були у скандинавських торговців.
Монети знайшли при проведенні археологічних розкопок в околицях Біскупця, на території Вармінсько-Мазурського воєводства.
Перші дві монети виявили аматори за допомогою металошукачів. Про знахідку вони повідомили місцевій владі. Розкопками зайнялись археологи з Острудського музею. Вони знайшли 118 срібних динаріїв IX ст. Монети належать до періоду Людовика Благочестивого.
Раніше динарії Каролінгів у Східній Європі не знаходили. Учені не можуть пояснити, як такий скарб з'явився в Польщі. У ті часи в землях, населених пруськими племенами, переважали арабські монети.
Коментарі