Австрійський альпініст Герман Буль самостійно і без кисневого спорядження підкорив гору Нанга-Парбат 3 липня 1953 року. Її висота - 8125 м.
Нанга-Парбат - гора у західній частині Гімалаїв, дев'ята за висотою вершина світу. Першу спробу підкорення цієї гори 1895 року зробив найкращий альпініст Великої Британії Альберт Фредерік Маммері. Це була перша в історії альпінізму спроба сходження на восьмитисячник. Він став першою жертвою Нанга-Парбат, досягнувши висоти майже 6,4 тис. м. Потім потрапив разом зі своїми супутниками в лавину на льодовику Діама.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українець показав вражаючі кадри зі свого сходження на Еверест
Перше успішне сходження здійснив Герман Буль - член німецько-австрійської експедиції під керівництвом Герліґкоффера. Ця гімалайська експедиція ознаменувалася легендарним 41-годинним сходженням. Воно зробило Буля відомим. Був обраний в Австрії спортсменом року, виступав з численними лекціями по всій Європі. 1954 року видали його автобіографічну книгу Achttausend drüber und drunter - "На восьми тисячах метрів".
Йому довелося провести ніч на крихітній полиці на висоті понад 8 тис. м. Булю вдалося повернутися в табір тільки через 41 годину. Він пересувався поповзом і марив. За цей час він постарів на 10 років - так потім всім розповідав. Буль досяг вершини єдиним з табору, розташованого на висоті 6,9 тис. м.
Дорогою назад йому довелося ночувати просто неба на висоті майже 8 тис. м, бо дня не вистачило для спуску в штурмовий табір. Це сходження тепер вважається одним з найвидатніших подвигів у світовому альпінізмі. Друге успішне сходження на гору здійснили 1962 року троє учасників іншої німецької експедиції.
Японський альпініст Нобукадзу Курікі 7 разів уже підкорював Еверест. Восьму спробу дістатися найвищої вершини світу до кінця здійснити не вдалося. Раптово помер під час сходження. 36-річний Нобукадзу Курікі був знайдений померлим уві сні в своєму наметі у таборі №2 на висоті 7400 м на шляху до вершини 8850-метрової гори.
Коментарі