пʼятниця, 31 січня 2020 14:37

Як змінювалися найдавніші київські ринки - фото
9

Давні ринки Києва
Фото: Facebook
Давні ринки Києва
Давні ринки Києва
Давні ринки Києва
Давні ринки Києва

1 тис. років тому в Києві з'явився Житній ринок. Він є найдавнішим із київських ринків, що діють нині. Тут торгували зерном, овочами, фруктами, молочними продуктами, м'ясом.

Кожна купецька гільдія хотіла збудувати церкву неподалік від ринку. Тому ринок оточений невеликими церквами. Церква Пирогоща, побудована на гроші купців, що торгували хлібом, повідомляє "Клуб коренного киевлянина".

Довгий час ринок був на Нижньому Валу. Зараз там розташована автостанція "Поділ". 1980 року ринок перенесли у нове крите приміщення навпроти колишнього місця.

З XVI ст. у Києві раз на рік проходив Хрещенський ярмарок. 1797 року його об'єднали з Контрактовим ярмарком, який перенесли до Києва з Дубна. Сюди приїздили купці з різних країн. На ярмарку побував французький письменник Оноре де Бальзак і записав 77 рецептів приготування хліба.

1809 року на Контрактовій площі збудували одноповерховий Гостиний двір. У ньому розташовувалися понад 50 магазинів, згрупованих у ряди - залізний, шовковий, суконний, хутряний та інші.

У 1830-х роках у зв'язку з будівництвом на Печерську фортеці виник ринок на Базарній площі. На нього ходили офіцери місцевого гарнізону. Ринок досі існує, лише площу перейменували на Печерську.

Бессарабський ринок виник 1871 року. Нинішній критий ринок звели 1912 року на гроші київського цукрозаводчика і мецената Лазаря Бродського. Він став першим у Києві критим ринком.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поля й озера - який вигляд 80 років тому мали Позняки

1958 року збудували критий ринок на вул. Воровського. Кияни називали його Сінним. 2005 року його знесли.

Володимирський ринок був розташований на місці палацу "Україна" до другої половини 1960 років.

На місці універмагу "Україна" був Галицький ринок. Згідно з рішенням міської влади, євреям дозволялося торгувати тільки тут. Кияни називали ринок Євбазом - Єврейським базаром. Тут продавали продукти, старі речі, квіти, гас, контрабандну горілку, насіння та інше. Ціни тут були набагато нижче, ніж на інших київських ринках. Згодом Євбаз розрісся і став займати величезну територію. 1952 року ринок ліквідували.

Показали 100-річні фото історичної місцевості Києва Святошина. Давня народна назва землі - Святий ліс. Існує версія, що вона походить від імені чернігівського князя Святослава Давидовича, який у чернецтві став Миколою Святошею.

Зараз ви читаєте новину «Як змінювалися найдавніші київські ринки - фото». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути