Світлини білоруського Полісся 1929-го зібрали на порталі культурного проекту Heuright. На них зображені люди біля будинків, околиць сіл, пасіки та річки.
Регіон сформувався навколо річки Прип'ять та її приток - Піна, Ясельда, Цна, Смердь, Лань, Случ, Бобрик Перший, Бобрик Другий, Птич, Тремля, Іпа, Віть, Брагінка, Турія, Стохід, Стир, Горинь, Ствига, Уборть, Словечна.
Через білоруське Полісся протікає Дніпро із притоками Березина і Сож, на заході - Буг із притокою Мухавець.
Малі відгалудження русел і широкі заплави утворюють сприятливі умови для акумуляції річкової води у період повені та літніх зливових паводків. Притоки Прип'яті мають більші відгалудження і більш швидкий плин, у результаті чого відбувається розлив Прип'яті на прилягаючих територіях та їхнє заболочування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стильна молодь і авто місцевого виробництва - як виглядали вулиці Луцька 1978-го
1929-го білоруське Полісся було у складі Польщі. Користувалися тут мовою, дуже схожою на українську - діалект перехідний до білоруської. Берестейські поліщуки у деяких селах казали "кунь" і "вул", а не "кінь" і "віл". Але відміняли дієслова, як в українській.
Основним заняттям було рибальство, збиральництво та різні ремесла.
У польському цифровому архіві зберігаються світлини заповідника Біловезька пуща, зроблені у 1920-х. На можна розгледіти столітні дерева та зубрів.
Коментарі