Ексклюзиви
Понеділок, 01 серпня 2016 16:45

98 років тому українська мова стала обов'язковою для вивчення

98 років тому українська мова стала обов'язковою для вивчення

1 серпня 1918 року Гетьман Павло Скоропадський затвердив закон про обов'язкове вивчення української мови і літератури.

Вдалою та послідовною була політика гетьманського уряду у сфері культури. Було прийнято закон про обов'язкове вивчення української мови, історії та географії України. В університетах Києва, Харкова, Одеси було відкрито кафедри української мови, літератури, культури, історії та права.

Відкрилися Українська Академія наук на чолі з В. Вернадським, Національна бібліотека, Національний архів, Національна галерея мистецтв, Національний театр, історичний музей. Також вийшло друком кілька мільйонів примірників українських підручників та відкрилися 150 українських гімназій.

29 квітня 1918 року внаслідок державного перевороту Павло Скоропадський взяв владу в Україні. Переворот пройшов майже без пострілів та крові. Згідно з Законами, уся влада, зокрема й законодавча, зосереджувалася в руках Гетьмана. Листопадові революції 1918 року в Австро-Угорщині та Німеччині ліквідували зовнішню запоруку стабільності гетьманської влади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не стало археолога Михайла Филипчука

14 листопада 1918 року Павло Скоропадський підписав грамоту-маніфест до українського народу, згідно з яким побудова незалежності унеможливлювалася.

Як повідомлялося раніше, 2 серпня о 18:00 у фонді "Ізоляція" (Київ, вул. Набережно-Лугова, 8) відбудеться лекція "Вова зі Львова, або Сором'язлива декомунізація музею Леніна в Києві".

Зараз ви читаєте новину «98 років тому українська мова стала обов'язковою для вивчення». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua
Голосів: 755
Голосування Чи готуєте “тривожну валізку” у разі можливого нападу Росії на Україну?
  • Так, вже склали потрібні речі
  • Зберу, коли загроза буде більш очевидною
  • Ні, це нагнітання паніки
  • Мені до цього байдуже
Переглянути