




14 січня 2005 року космічний зонд "Гюйґенс" здійснив посадку на Титан - супутник Сатурна.
Європейський зонд "Гюйґенс" запустили, щоб представити вченим інформацію про хімічний склад атмосфери Титана, зробити перші світлини органічних хмар і рельєфу планети. А також дати відомості про структуру поверхні Титана. Це б дало змогу зрозуміти вченим, як утворюються органічні молекули, попередники амінокислот, і дало б ґрунт для розуміння умов зародження життя на Землі.
Проєкт місії був доволі тривалий, розрахованим майже на десятиліття. Зонд запустили 15 жовтня 1997-го в парі з космічним апаратом "Кассіні". За понад 7 років – 25 грудня 2004-го – він відокремився від носія і самостійно рухався до Титана. За 21 день він здійснив першу в історії м'яку посадку, зроблену в Зовнішній Сонячній системі.
"Гюйґенс" спускався крізь атмосферу Титана на парашутах зі швидкістю 16 км/год. Це зайняло у нього 2 год. 27 хв. 50 с. Зіткнення апарату з поверхнею супутника призвело до того, що один із сенсорів приладу вимкнувся. Однак за кілька хвилин він знову поновив роботу.
Європейське космічне агентство назвало зонд на честь голландського астронома XVII ст. Християна Гюйґенса.
Загалом науковці отримали понад 500 Мб інформації, зокрема близько 350 зображень. Усього на Землю мало надійти 700 фотографій. Проте через збій у комп'ютерній програмі половину фото втратили.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Катапульта спрацювала - перший пілот скористався кріслом безпеки
Титан став першим відомим супутником Сатурна 1655 року. Його виявив голландський астроном Християн Гюйґенс.
Коментарі