середа, 22 червня 2016 10:45

75 років тому розпочалась радянсько-німецька війна

75 років тому розпочалась радянсько-німецька війна

22 червня 1941 року без попередження і в порушення радянсько-німецького пакту про ненапад Німеччина почала війну проти Радянського Союзу.

На фронті завширшки 3 тис. км 4 групи армій загальною чисельністю 157 дивізій і 12 бригад розгорнули наступ у 3-х напрямках. Цього ж дня війну СРСР оголосили Італія і Румунія. Повідомляє "Цей день в історії".

23 серпня 1939 року Німеччина підписала з Третім Рейхом пакт про ненапад і секретний протокол з переділу польської території. 17 вересня 1939 року радянські війська почали окупацію Польщі і за 12 днів практично без боїв вийшли на Західний Буг і Сян. Наступного дня, 28 вересня, між СРСР і Німеччиною був підписаний договір про дружбу і кордони, який викреслив Польщу з карти Європи.

1940 року Німеччина захопила Данію, Норвегію, Бельгію, Люксембург і Нідерланди. 22 червня капітуювала Франція і рівно за місяць почалась розробка плану "Барбаросса" - стрімкої наступальної операції за участі Румунії та Фінляндії проти СРСР для захоплення її європейської частини до лінії Архангельськ-Астрахань. Згідно із задумом це мало примусити Велику Британію, єдину країну, яка не лише не капітулювала, але й вела активні бойові дії, визнати гегемонію Німеччини в Європі.

22 червня 1941 року німецькі війська перейшли кордон СРСР. Через 45 хв міністр іноземних справ Німеччини Йоахім Ріббентроп вручив радянському послу в Берліні ноту про оголошення війни, а ще за 1,5 год. німецький посол у Берліні зробив аналогічну заяву міністру закордонних справ В'ячеславу Молотову. Того ж дня війну СРСР оголосили Італія і Румунія, наступного - Словаччина, 25 червня - Фінляндія, а 27 червня - Угорщина.

До 1 грудня 1941 року німецькі війська просунулись углиб території СРСР на 800-1200 км і захопили країни Балтії, Молдову, Білорусь, Україну і значну частину Росії. Низька боєздатність і неготовність Червоної армії до війни, ігнорування Сталіним попередженнь розвідувальних служб про план німецького вторгнення призвели до великих втрат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві посмертно нагородили Праведників народів світу

12 вересня 1942 року німецькі війська підійшли впритул до Сталінграда, битва за який завершилась 2 лютого 1943 року перемогою Червоної армії. Це кардинально змінило хід як радянсько-німецької війни, так і Другої світової у цілому.

Зараз ви читаєте новину «75 років тому розпочалась радянсько-німецька війна». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua
Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути