Ексклюзиви
Понеділок, 20 листопада 2017 13:31

300 років тому народився розробник програм Києво-Могилянської академії

300 років тому народився розробник програм Києво-Могилянської академії
Григорій Кониський очолював Києво-Могилянську академію. Фото: Ніжинська єпархія

20 листопада 1717 року в Ніжині на Чернігівщині народився Григорій Кониський.

15 років він учився у Києво-Могилянській академії. Викладав піїтику (теорію поезії), богослов'я та філософію. З 1752 по 1754 займав посаду ректора академії.

Разом із Григорієм Щербацьким розробив інструкцію "Про порядок викладення предметів у всіх класах…". У ній дав конкретні настанови кожному класу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дмитро Антонович займався українізацією Чорноморського флоту

Радив у підготовчих класах спочатку проводити навчання рідною мовою і потім переходити на латинську. Дозволяв переводити здібних студентів достроково у вищі класи.

1783 року Кониського висвятили на архієпископа Білоруського. У Могилеві він заснував православну академію на зразок Києво-Могилянської.

Григорій Кониський помер 13 лютого 1795-го у Могилеві. Залишив по собі історичні твори, підручники, драму "Воскресіння мертвих". Кониському приписували історичний твір "Історія русів", але сучасні вчені заперечують його авторство.

16 листопада 1842 року в Миколаєві помер український вчений, винахідник, громадський діяч, засновник Харківського університету Василь Каразін.

Зараз ви читаєте новину «300 років тому народився розробник програм Києво-Могилянської академії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі