Сьогодні, 26 років тому, в Румунії заборонили комуністичну партію.
Румунія стала першою з країн Східної Європи і колишніх членів Організації Варшавського договору, що заборонила Комуністичну партію.
Однак, протягом двох наступних десятиліть в Румунії відбувалася жвава дискусія щодо присутності екс-комуністів в органах державної влади. Але, лише у 2012 р. офіційно було заборонено екс-комуністам приймати участь в політичному житті країни.
Нагадуємо, що цьому передували революційні події по всій Румунії. У 1989 р. був повалений режим Ніколае Чаушеску, а сам політик із дружиною були страчені.
Румунський комуністичний лідер був при владі 24 роки. Ніколае Чаушеску взяв велику кількість кредитів від Західних країн. Втім, коли прийшов час віддавати, він вдався до радикальних кроків (дещо схожих на кроки Сталіна під час індустріалізації 1930-их років). У 1980-х роках економіка країни була доведена до колапсу, а поведінка лідера налаштовувала населення проти нього ж самого.
Під час судового засідання в грудні 1989 р. Прокурор Джику Попа звинуватив Чаушеску у "геноциді, що спричинив 60 тисяч людських жертв; підриві державної влади шляхом організації збройних акцій проти власного народу; зруйнуванні і пошкодженні державного майна; організації вибухів у містах; підриві національної економіки; спробі втечі з країни з використанням коштів, які зберігалися в іноземних банках, на загальну суму 1 млрд. доларів".
Винесли вирок у дію троє десантників, яких обрали із трьохста охочих.
Коментарі
2