вівторок, 23 червня 2015 10:47

147 років тому Шоулз винайшов друкарську машинку

Автор: www.officemuseum.com
 

Працюючи в місцевій майстерні, Крістофер Шоулз і його компаньйон Карлос Гідден придумали апарат для послідовної нумерації книжкових сторінок. Від цього простого пристрою і веде свій початок друкарська машинка.

Машинка Шоулза, запатентована 23 червня 1868 року, була розміром з письмовий стіл, друкувала лише великими літерами, і друкарка не бачила результату своєї роботи, тому що папір ховався всередині. Однак, саме від цієї машинки пішла знаменита розкладка QWERTY - перші шість клавіш у верхньому ряду клавіатури. Саме так виглядали клавіші на клавіатурі Шоулза.

Правда, клавіші з цифрою 1 на машинці не було - винахідники визнали, що друкарки цілком можуть користуватися замість неї буквою "I", та й Shift був доданий тільки через 10 років, хоча розкладка залишилася тією ж самою. Грошей, щоб запустити новинку у виробництво, у Шоулза не було, і він продав права на неї Філу Ремінгтону, відомому конструктору-зброяреві. Його інженери довели розробку до розуму і випустили на ринок уже під назвою "Remington No.1". 1 березня 1873 року фірма Remington and Sons почала виробництво першої друкарської машинки в Нью-Йорку.

Після Громадянської війни в США (1861-1865) фірма Remington, розширивши асортимент своєї продукції, крім зброї почала випускати швейні машинки. Це відбилося і на моделях друкарських машинок: їх прикрасили веселими квітковими візерунками і стали кріпити на станину швейної машинки таким чином, що натискання на педаль викликало повернення каретки. Інші компанії невдовзі випустили свої моделі друкарських машинок, в тому числі і такі, які дозволяли відразу ж бачити видрукуваний текст, а також моделі зі зміною регістру, на яких можна було друкувати і малими та великими літерами. Ефективність удосконалених моделей і той факт, що вони "не мажуть і не залишають чорнильних плям", врешті-решт, розсіяли всі сумніви підприємців, і друкарська машинка стала поширеним знаряддям праці.

Зараз ви читаєте новину «147 років тому Шоулз винайшов друкарську машинку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути