20 лютого 1872 року в Нью Йорку відкрили музей образотворчих мистецтв - Метрополітен музей. Експозиція складалася з 174 полотен відомих у той час художників. Зараз музей є центром архітектурного комплексу, а його експозиція – це приватні колекції, який було передано в дар колекціонерами.
Музей розміщується на 5-ій авеню, в будинку № 681. У кінці XIX століття після переговорів з муніципалітетом Нью-Йорка, The Met купив у міста ділянку землі на східній стороні Центрального Парку. У 1986 році воно було зараховане до списку Національного історичного надбання США. У колекції музею - експонати від часів класичної Античності і Стародавнього Єгипту до полотен і скульптур всіх сучасних майстрів. Загалом налічується понад два мільйони творів мистецтва. Переломним для музею став 1901 рік. Тоді мільйонер Джейкоб С. Роджерс заповів музею $4 500 000 на придбання рідкісних і високохудожніх витворів мистецтва і поповнення наукової бібліотеки музею.
Читайте також: Топ - 10 найвідвідуваніших музеїв світу
Перлиною Музею вважається "Секція Американського декоративного мистецтва", що містить близько 12 тисяч предметів мистецтва кінця XVII - початку XX століть. Вони виставлені в двадцяти п'яти кімнатах. Центром цієї секції виступає колекція американського скла. Дуже цікава велика колекція срібла, знаменита тим, що в ній містяться предмети роботи Пола Ревере і екземпляри від Tiffany. Крім того, в секції є 600 скульптур і 2600 картин американських майстрів від раннього колоніального періоду до початку XX століття.
Основи секції "Мистецтво Близького сходу" були закладені в кінці XIX століття. Величезне зібрання налічує понад 7000 експонатів, представляючи період історії з часів неоліту до сьогоднішніх днів. Мистецтво таких найдавніших цивілізацій як Шумери, Хетти, Сасанідів, ассірійці, вавилоняни і Еламіти також представлені досить повно. Найбільш популярна серед відвідувачів секція "Зброя та Броня", відома завдяки своїй галереї броньованих фігур. Ще один відділ музею, що заслуговує згадки, - секція музичних інструментів. У підбірці є близько 5000 музичних інструментів з усіх куточків світу, є навіть найстаріше в світі фортепіано 1720 випуску роботи Бартоломео Крістофорі.
Щороку музей відвідують більше 5 млн людей з усього світу. Найдорожчий квиток коштує $25, діє гнучка система знижок.
Коментарі