Оливка славиться численними корисними властивостями для здоров'я, хоча багато хто про них забуває. Але варто включити його в свій щоденний раціон.
Сполуки, що містяться в оливках і оливковій олії, включають: олеокантал, мають антиоксидантну, протизапальну та болезаспокійливу дію, пише pysznosci.
Чим корисні оливки
Оливки - справжня скарбниця вітамінів і мінералів, необхідних для повноцінної роботи нашого організму.
Вони є багатим джерелом вітамінів групи В, які відіграють ключову роль у правильній роботі нервової системи. Впливають на наше самопочуття, зменшуючи стрес і тривогу. Вони також підтримують пам'ять і концентрацію. Вітаміни групи В є союзниками красивої шкіри, волосся та нігтів.
Оливки містять значну кількість вітамінів А, С і Е. Ці сильні антиоксиданти захищають наші клітини від шкідливого впливу вільних радикалів, уповільнюючи процес старіння та знижуючи ризик захворювань, пов'язаних із способом життя.
Олеокантал має дію, подібну до ібупрофену. Наукові дослідження показують, що він усуває багато типів ракових клітин, не впливаючи на здорові клітини. Це також може перешкоджати накопиченню бета-амілоїду, який відповідає за хворобу Альцгеймера.
Хоча оливки можуть здатися висококалорійними (приблизно 120 ккал на 100 г), вони містять жири, які допомагають підвищити рівень хорошого холестерину (ЛПВЩ). Їжте їх навіть щодня по 7-8 штук, щоб скористатися їх корисними властивостями.
Як їсти оливки
Оливки можна їсти різними способами: як закуску, добавку до салатів, піци, пасти, а також до м'ясних страв. Вони є корисним і смачним елементом.
Хоча найчастіше ми бачимо їх в зеленому або чорному кольорі, колірна палітра дещо різноманітніша, також включає різні відтінки червоного і коричневого.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 13 популярних продуктів-сувенірів, які підскочуть у ціні
Колір оливок не випадковий, а безпосередньо відображає стадію дозрівання плоду:
Зелені оливки: їх збирають у вересні, коли плоди ще незрілі. Вони характеризуються твердою консистенцією, злегка гіркуватим смаком і багаті вітаміном С.
Червоні оливки: їх збирають наприкінці жовтня або на початку листопада, коли плоди починають дозрівати. Їх колір може бути різних відтінків червоного, коричневого і навіть фіолетового. Червоні оливки поєднують м'який смак з відтінком гіркуватості та солодкості.
Чорні оливки: вони дозрівають найдовше, їх збирають у грудні. Вони мають темно-фіолетовий, майже чорний колір, м'яку консистенцію і м'який, злегка солонуватий смак.
Різнокольорові оливки мають багатий смак і поживну цінність.
Збільшити тривалість життя і запобігти старечій астенії можна за допомогою декількох продуктів, які містять потужний антиоксидант.
Одне яблуко в день може позбавити від необхідності відвідування лікарів і запобігти низькій якості життя в літньому віці. Якщо яблук немає, додайте до раціону оливки та оливкова олію, а також цитрусові фрукти, виноград, петрушку.
Коментарі