понеділок, 17 жовтня 2016 19:41

Лікарі переносять збудник туберкульозу

Лікарі переносять збудник туберкульозу
Фото: brovmedcentr.in.ua

Санітарки та лікарі не носять захисні маски на роботі під час відвідування хворих та невчасно проходять огляди. Через це заражаються туберкульозом та стають переносниками хвороби. Про це Gazeta.ua розповіла заступник начальника відділу з питань гігієни праці управлінні Держпраці у Вінницькій області Світлана Колодійчук.

У її регіоні за кілька місяців 5 разів було зафіксовано випадки туберкульозу серед мед персоналу. Захворювання виявляли під час медогляду лікарів.

"Заражалися як працівники профільних лікарень - протитуберкульозних диспансерів, так і лікарі, які працюють у психлікарні, один лікар паталогоанатом. У психлікарні були пацієнти з туберкульозом, а медики про це не знали. Закуповуються закладами спеціальні респіратори, видається спецодяг, гумові рукавички у певній кількості. Але самі лікарі, санітарочки, не використовують їх під час догляду за хворими. Не вдається змусити лікарів зміни, щоб впродовж 24-ох годин ходили в спеціальній масці або респіраторі, вони їх знімають, і заходять тільки в палату вдягнені", - розповідає лікар.

Під час перевірки медичних установ, де були заражені лікарі, виявили, що персонал не користувався лампами, які знезаражують палати - або забували їх вмикати, або просто не мали їх у розпорядженні.

"Коли ми приходили і перевіряли палати, з'ясовувалося, що лампи в них пиляться, стоять з брудом. Якби ними користувалися - були б чистими. А в деяких палатах взагалі не було ультрафіолетових ламп. Хоча це обов'язкова умова для дезинфекції", - каже лікар.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хворі на туберкульоз сильно пітніють - лікар

Останніми роками медикам туберкульозних диспансерів спростили вимоги по проведенню обстежень. Якщо раніше профільні лікарі мали проходити огляд раз на пів року, тепер мають раз на рік. За цей час у них встигає розвинутись більш тривала стадія хвороби, - зазначає лікар.

"Бувають форми туберкульозу, коли вражаються самі верхівки легень, і коли бактерії чутливі до антибіотикотерапії, тоді легко і фактично за 9 місяців можна зупинити цей процес. Якщо потім ще осередок прооперувати, то працівник практично вже звільнений від туберкульозу, і одужав нікого не може заразити. Але бувають ускладнені форми, коли розвивається або плеврит, або якесь інше ускладнення, бактерії не чутливі до більшості антибіотиків, тоді захворювання має тяжкий перебіг, закінчується фактично інвалідністю. Тому запущені форми хвороби можуть означати втрату професійних лікарів і страждання для їхніх родин", - каже Колодійчук.

Зараз ви читаєте новину «Лікарі переносять збудник туберкульозу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути