21 липня в Інституті серця зробили 3 операції з імплантації інноваційної системи Nit-Occlud. Вона, при вродженій ваді серця, закриває отвір в органі. Дефект міжпередсердної перегородки виправляли 5-річному Іллі Купрієнко, 6-річній Поліні Кузіній та 9-річній Яні Крук.
Кожен 4 стент в Україні ставиться в Інституті серця. Для дітей там операції безкоштовні. Вони тривали близько півгодини. Ці пристрої привезли з Німеччини. Кожен коштує 90 тис. грн. Гроші, щоб розрахуватися, досі збирає благодійний фонд "Серце на долоні". Оперували спеціалісти Інституту разом з колегою з польської клініки Робертом Сабіневичем.
"Українська медицина має працювати по європейських стандартах. Тому сьогодні ми робимо ще один крок до євроінтеграції, - каже директор Інституту серця Борис Тодуров. — Дефект міжпередсердної перегородки найбезпечніше та найефективніше усувати за допомогою пристроїв оклюдерів. Дитина швидко йде на поправку, адже грудна клітка не розрізається, а стенд вводиться через стегно".
Хворим з такою вадою нічого не болить до другого 10-річчя. А вже далі порожнини серця розширюються, порушується його ритм та підвищується тиск в легеневій артерії.
"В таких хворих у перегородці є отвір, що розділяє ліве і праве передсердя, - каже Андрій Хохлов серцево-судинний хірург інституту. - Він виникає через те, що кров тече з лівого передсердя в праве. Від цього перевантажується мале коло кровообігу легень надлишковим об'ємом крові. Оклюдер нагадує 2 парасолі, які втричі менші за мізинець. Вони розкриваються в серці і закривають дефект".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вперше в Україні зробили пересадку механічного серця
Ці оклюдери значно менші за інші. На них немає спаювання і додаткових затискачів. Завдяки цьому в організмі швидше і краще приживаються. Вони мають захисну мембрану, яка знижує ризик тромбоутворення.
Коментарі