12 липня в столичному Інституті серця вперше в Україні провели імплантацію механічного серця. Оперував пацієнта директор Інституту серця Борис Тодуров спільно з німецькими колегами, а сама операція тривала близько трьох годин.
Оскільки в Україні отримати орган для трансплантації майже неможливо - закон дозволяє пересаджувати його тільки за згодою родичів, така операція дозволить пацієнту дочекатися донорського органу і операції за кордоном.
Механічне серце, яке коштує 120 тисяч євро, передали інституту з Німеччини без передоплати – під чесне слово головлікаря. Фонд "Серце на долоні" розпочав збирати гроші, щоб оплатити пристрій.
"Це реальний шанс продовжити час очікування донорського серця. Ми змушені ставити прилад-турбинку, який працює від електрики. Але ці люди живуть з електричним дротом, який виходить назовні ", - каже директор Інституту серця Борис Тодуров.
Пізніше він опублікував у мережі Facebook відео з операції.
Пацієнт носить з собою невеликий чемоданчик, в якому заховані акумулятори та електроніка. За словами лікарів, це не заважає йому перебувати вдома і навіть працювати. До речі, в Європі зараз з механічним серцем живуть 300 пацієнтів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ситуація з вакцинацією не критична, а катастрофічна, - Комаровський
У пацієнтів, яким вживляють імплант, відсутній пульс і серцебиття. З таким серцем людина може прожити 2 роки. Однак, в європейських країнах є випадки, коли штучне серце стоїть уже 8 років.
Коментарі