Ексклюзиви
Пʼятниця, 03 липня 2020 05:10

Виявили нову мутацію Covid-19: особливості

Виявили нову мутацію Covid-19: особливості
Нова форма коронавірусу - більш заразна. Фото: REUTERS

Глобальне дослідження виявило, що нова форма коронавірусу має здатність швидше поширюватися.

Але водночас не погіршує стан здоров'я пацієнтів у порівнянні з попередньою версією вірусу, повідомляє CNN з посиланням результати міжнародного наукового дослідження.

Як установили вчені, мутація вплинула на білок шипа – структуру, яку вірус використовує, аби проникнути у здорові клітини. Зараз встановлюється, чи впливає це на здатність вакцини локалізувати зараження. Адже препарати, які випробовуються зараз, націлені переважно саме на білок шипа.

Дослідники називають нову мутацію коронавірусу G614. Причому стверджується, що вона майже повністю замінила первинну версію (D614), яка поширилася спочатку в Європі, а потім у США та інших частинах світу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виявили більш агресивний підтип коронавірусу

"Вірус, імовірно, став більш заразним. Але цікаво, що ми не знайшли доказів впливу G614 на тяжкість захворювання", - зазначають американські біологи, які взяли участь у дослідженні.

Британські вчені стверджують, що це гарна новина. "Є надія, що в міру поширення вірусу SARS-CoV-2 він може стати менш патогенним", - наводить CNN висловлювання фахівців.

Дослідники зазначають, що мутована версія коронавірусу розмножується швидше у верхніх дихальних шляхах, зокрема носі та горлі. "Це може пояснювати, чому захворювання проходить легше", - підсумовують науковці.

Станом на 2 липня в Україні виявили 889 нових випадків коронавірусної хвороби.

Загалом в країні 45 887 лабораторно підтверджених випадків Covid-19, з них 1185 летальні.

Зараз ви читаєте новину «Виявили нову мутацію Covid-19: особливості». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі