Рак шийки матки входить до трійки найрозповсюдженіших серед жінок видів онкозахворювань. Зародження його провокує вірус папіломи людини, який передається статевим шляхом.
На перших стадіях рак шийки матки розвивається безсимптомно. Виявити його за таких умов дозволяє планове обстеження у гінеколога, зокрема так званий ПАП-тест – мазок із шийки матки, який показує наявність в клітинах злоякісного процесу. Цей аналіз є золотим стандартом в діагностиці раку шийки матки. У випадку, якщо хворобу вчасно не виявили, у міру її прогресування починають з'являтися й відповідні симптоми. Їх перелік подав медичний ресурс Health24.
1. Вагінальні кровотечі в перерві між місячними або після статевого акту. Є найпоширенішим симптомом раку шийки матки. З'являється зазвичай на етапі, коли пухлина вже почала проростати в сусідні тканини.
2. Суттєве збільшення тривалості місячних та скорочення перерви між ними. Незначні відхилення в менструальному циклі допустимі. Насторожити має ситуація, коли перерва між менструаціями становить менше 21 дня й замість звичних 4-х днів менструації тривають 2 тижні. Якщо в наступному місяці цикл не відновився й знову відбувся збій, важливо терміново відвідати гінеколога.
3. Нетипові вагінальні виділення. Можуть бути коричневі, рожеві, прозорі водянисті, з неприємним запахом, з прожилками або вкрапленнями крові.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Криваві сльози та псевдо інфаркт: як розгледіти важке захворювання жінок
4. Тазовий біль. У випадках, коли пухлина поширюється на сечовий міхур або кишечник, біль може віддавати в спину або ногу.
5. Часта нудота й ознаки розладу шлунка. За наявності злоякісної пухлини шийка матки починає тиснути на черевну порожнину й органи шлунково-кишкового тракту. При цьому може виникати не лише нудота й діарея, а й кислотний рефлюкс.
6. Безпричинне схуднення. Якщо ви за півроку втратили 5-10% своєї ваги, не змінюючи при цьому свого способу життя, важливо якомога швидше пройти обстеження.
Планові візити до гінеколога є важливою складовою профілактики "жіночих" захворювань. Перевірятись важливо кожні півроку. У разі появи підозрілих симптомів чекати планового обстеження не варто – відвідати лікаря слід терміново.
Коментарі