В опіковому центрі, який скоро має відкритися у Львові, з'явиться перший в Україні банк людської шкіри - там її зберігатимуть для трансплантації.
Зазвичай, лікарі використовували шкіру свиней, але це не надто ефективно для лікування, йдеться у сюжеті "ТСН".
Свинячою шкірою тимчасово закривали рани, але використовувати її можна було лише до 10 днів. За цей час опіки не встигають загоїтися.
Людську ж шкіру можна буде використовувати кілька місців.
"Ми колись закривали різноманітним покриттям і закривали свинячою шкірою, вона не давала такого результату... Коли є дефіцит власної шкіри, велика площа попечена, це постійна боротьба, де швидше взяти шкіру і щоб швидше загоїлася донорська рана. Коли закрити донорською шкірою рани, ми стабілізуємо пацієнта, потім беремо власну шкіру - і так поетапно закриваємо", - розповів керівник відділення термічної травми та пластичної хірургії Олександр Дунаєв.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від яких інфекцій бажано вакцинуватися під час війни - МОЗ
Зі Львова посмертну донорську шкіру передаватимуть по всій Україні.
Нова установа розрахована на 70 стаціонарних ліжко-місць та ще 20 реанімаційних. Обладнання теж обіцяють сучасне.
"Кожен опіковий пацієнт має перебувати в окремому боксі, це пов'язано з мікрофлорою відділення інтенсивної терапії, з флорою, яку має пацієнт з опіковою травмою. Буде витяжна-притяжна система мікроклімату", - повідомив директор Лікарні святого Луки Першого медоб'єднання Львова Василь Трунквальтер.
Перших пацієнтів планують прийняти вже влітку.
У Польщі вперше пересадили донорське серце українці. Наголосили, що таких операцій для українців раніше не робили, оскільки Україна не є членом жодної міжнародної організації, яка координує трансплантації у різних країнах.
Коментарі