При контакті зі щупальцями медузи людина отримує опік. Він викликає сильний біль і печіння.
У важких випадках опік від жала медузи призводить до появи больового шоку. Може також викликати нудоту, головний біль, судоми, сильну алергічну реакцію, повідомляє 24tv.
Особливо важко переносять опіки жалом медузи літні люди, діти й ті, хто має хворе серце або схильність до алергічної реакції.
Як діяти, якщо вжалила медуза:
1. Промити місце опіку морською або солоною водою. Після цього спробувати видалити частинки щупалець, що лишились на шкірі.
2. Обробити обпечене місце лимонним соком — це допоможе нейтралізувати отруту медузи. Якщо лимона під рукою немає, підійде 5-відсотковий розчин оцту. Обробити уражену шкіру можна також розчином харчової соди або протизапальним засобом з гідрокортизоном. Останній випускається у формі мазі й продається в аптеках.
3. Зробити звичайний холодний компрес: завдяки цьому вдасться приглушити біль і печіння. Якщо болить так, що несила терпіти, можна випити знеболювальне.
4. Прийняти антигістамінний препарат, якщо є схильність до алергії.
5. Пити багато води.
6. Звернутися за медичною допомогою, якщо опік не сходить протягом тривалого часу. Показатися лікарю важливо й у випадку, якщо після контакту зі щупальцями медузи в людини з'явилися проблеми з диханням, біль у грудях або запаморочення.
Що робити заборонено:
- Промивати обпечену шкіру прісною водою: у такому випадку отрута швидше пошириться організмом.
- Торкатися ураженого місця голими руками.
- Протирати місце опіку зеленкою, йодом чи спиртовим розчином – це тільки посилить біль і печіння.
- Вживати алкоголь.
Під час сезону медуз купання в морі краще уникати. Особливо обережними слід бути, їдучи на відпочинок з дітьми, яким менше 3-х років. Для них зустріч із медузою може мати смертельні наслідки.
На одному з іспанських пляжів жінку вжалила морська потвора, відома як фальшива медуза. Від опіків тіло постраждалої покрилося страшними рубцями. Біль був настільки сильним, що зменшити його вдалося лише завдяки морфію.
Коментарі