У столичному Інституті серця вперше в Україні пацієнтові вживили штучне міні-серце.
Воно менше займає місця в грудях, але більше перекачує крові в організмі. Крім того, для його встановлення вже не потрібно розрізати грудну клітку, як це робили раніше.
"Чистив зуби і почав задихати. Серце боліло вже 10 років, але такого нападу ще не було. На операцію погодився, бо вже не було як чекати, - розповідає В'ячеслав Вожженко. Він шостий пацієнт із механічним серцем в Україні, але перший з міні-розрізом. - Лікарі сказали, що проблема в перенесених на ногах застудах і грипі".
Тепер у чоловіка 2 серця. Йому імплантували до свого ще штучне за 4 млн грн, які виділили з держбюджету. Апарат привезли зі Сполучених Штатів Америки. Операція тривала 3 год. За цей час у порожнину лівого шлуночка серця вживили насос, який перекачує кров.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іванові Євтушенку пришили відрізану руку
"Ми цю операцію вперше робили з міні-доступом. Технічно це зробити дуже складно, адже розрізи розміром із кулак дитини. Міні-серце дуже маленьке і пласке. Воно не займає в грудній клітині великого простору і набагато більше прокачує крові, ніж попереднє покоління механічних сердець", - розповідає Борис Тоддуров, кардіохірург, директор Інститутуту серця МОЗ України.
Тепер чекатиме, поки в Україні впровадять закон про трансплантацію. Зараз на листку очікування в Інституті серця 56 пацієнтів. Усі до 30 років. Загалом по Україні таких пацієнтів до 300 людей.
24 жовтня у Києві відкрилася 3-я міжнародна конференція "Реконструктивна хірургія серця". Вона стала визначною подією вітчизняної медичної спільноти. Серед 24 іноземних спікерів конференції - видатні кардіохірурги з усього світу.
Конференція триватиме 2 дні, під час яких провідні фахівці обговорять безліч тонкощів професії.
Ініціатором заходу виступив Інститут серця. Зустріч відбулася без зайвої помпезності, де кожен міг висловитися, запитати і порадитися.
Коментарі