Ефективність вживання меду під час ГРВІ підтвердили науковці Оксфордського університету у Великій Британії.
Іноді лікарі рекомендують мед як альтернативу ліків, пише The Guardian.
За словами фахівців, це засіб не має побічних ефектів. Дітям часто дають мед при перших ознаках застуди, але його ефективність при захворюваннях верхніх дихальних шляхів у дорослих майже не досліджувалася.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медовий спас 2020: що святять і чого не можна робити 14 серпня
Вчені проаналізували медичні бази даних і знайшли 14 відповідних клінічних експериментів, що включали в цілому 1761 учасника.
Експерти дійшли висновку, що використання меду пом'якшувало симптоми, особливо частоту і силу кашлю. Кілька досліджень показали, що ознаки хвороби проходили раніше на 1-2 дні. Однак відзначають, що тільки в 2 експериментах враховувався можливий ефект плацебо.
Вчені переконують, що захворювання верхніх дихальних шляхів найчастіше викликані вірусами, тому використання антибіотиків може не дати бажаного результату.
Пасічники зібрали значно менше меду, ніж торік. Наприклад, на врожай у Житомирській області вплинули погодні умови. Через недобір меду ціни на нього можуть суттєво зрости. За словами голови "Клубу професійних пасічників Житомирщини" Олександра Галатюка, 2020 рік виявився немедоносним.
Коментарі