Протягом пандемії у світі здатність коронавірусу інфікувати людей збільшилася.
Це можна пояснити мутацією у структурі РНК недуги, повідомив директор Інституту біохімії імені Палладіна НАН України, академік Сергій Комісаренко в інтерв'ю виданню "Факты".
"Якщо в березні коронавірус з такою мутацією становив 30% у популяції Covid-19, то відтепер – понад 90%. Можливо, це призвело до значної кількості хворих, що спостерігається наразі у світі", – сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Понад 5,3 тис. нових хворих і 93 смерті: маємо одразу 2 рекорди з коронавірусу за добу
Учений наголосив, що поки що ця мутація не призвела до збільшення кількості летальних випадків і не ускладнила перебігу хвороби.
"А також призвела до змін у структурі протеїнів, проти яких спрямовано випробовувані зараз вакцини. Зауважу, що мутації коронавірусу відбуваються не дуже часто – в ньому є механізми, які цей процес стримують", – зазначив Комісаренко.
Небезпека заразитися коронавірусом підвищується в замкнутому просторі з великим скупченням людей, у будинках тривалого проживання громадян з ослабленим здоров'ям, у нічних клубах і в'язницях. При цьому більшість випадків зараження коронавірусом – близько 80% – відбувається шляхом передавання інфекції від 10-20% хворих, повідомила експерт Всесвітньої організації охорони здоров'я Марія ван Керкхове.
Коментарі