Науковці виявили орган в людський шкірі, який виділяє та допомагає розпізнати больові імпульси.
До останнього часу експерти вважали, що нервові волокна в шкірі розпізнають неприємні стимули на кшталт уколів або опіків.
Та команда дослідників із Каролінського інституту в Швеції виявила схожий на губку орган який складається з гліальних клітин. Гліальні клітини оточені схожими на волоски структурами, і дуже чутливі до зовнішніх стимулів, передає Ukrhealth.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці уникають вакцинації: назвали 2 причини
В лабораторних умовах у піддослідних мишей цю мережу клітин заблокували. Їх чутливість до болю значно знизилася, стверджують дослідники.
Отримані дані допоможуть наковцям не тільки краще розібратися з механізмами хронічного болю, але й розробити нові методи лікування, які прийдуть на допомогу мільйонам людей.
Відкриття змінює розуміння клітинних механізмів фізичних відчуттів. Воно може бути дуже важливим у розумінні хронічного болю. Так називають біль, який триває більше трьох місяців.
Попри те, що сир часто рекомендують до вживання при багатьох розладах здоров'я, однак назвати його однозначно корисним не можна. Чому ж варто скоротити споживання цього продукту до мінімуму, якщо ви дбаєте про якість свого життя.
Коментарі