Ексклюзиви
Понеділок, 26 жовтня 2020 13:30

У двох лабораторіях світу зберігають найсмертельніший вірус

У двох лабораторіях світу зберігають найсмертельніший вірус
Смертельний вірус віспи знищили не до кінця. Фото: elsoldehidalgo.com.mx

26 жовтня 1978 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила про повне знищення вірусу віспи в природі.

Натуральну або чорну віспу, одне з найнебезпечніших інфекційних захворювань в історії, оголосили ліквідованою 1980 року. Зараз її вірус є у 2 лабораторіях США і Росії. Вони сконструйовані так, що навіть в екстремальних ситуаціях віспа не потрапить у навколишнє середовище.

Епідемії віспи за 1870-1980 роки вбили 300-500 млн загиблих осіб. У тих, хто вижив, лишалися на шкірі відмітини. Ця часто смертельна хвороба передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини, наприклад, при кашлі. Заразний навіть пил, що містить віруси.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупантів косить вірус віспи

Останній випадок зараження віспою зареєстрували 26 жовтня 1977 року в Сомалі місті Марка. Влітку 1978 був зафіксований останній відомий випадок віспи, що забрав життя медичного фотографа 40-річної Дженет Паркер.

Лікар Едвард Дженнер, який жив у XVIII ст., розробив першу вакцину від віспи. Після того розпочали світову кампанію вакцинації.

У мережі опублікували знімки людей початку XX ст. інфікованих вірусом натуральної віспи. 1914-го віспу ще не подолали, попри прогрес у вакцинації.

Остання велика епідемія віспи в Європі спалахнула в 1870-х під час франко-прусської війни. У Франції тоді померло 200 тис. людей, у Німеччині - понад 160 тис.

Зараз ви читаєте новину «У двох лабораторіях світу зберігають найсмертельніший вірус». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі