Ми говоримо про стрес як про щоденний негативний досвід і шукаємо способи його подолання.
Водночас у пошуках боротьби з цим станом ми часто вдаємось до речей, які здатні принести лише моментне полегшення, а в майбутньому - проблеми зі здоров'ям. Наприклад, заїдати стрес, - написала очільниця МОЗ Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.
"Стрес – це відповідь організму на раптові зміни довкола, коли він вирішує, що щось загрожує безпеці чи комфорту. Тобто це наша захисна реакція. Втім, коли стрес тривалий, страждають мало не всі системи нашого організму: серцево-судинна, імунна та травна. Постійне напруження впливає і на наші харчові вподобання. Дослідження вказують, що фізичний або емоційний стрес стимулює споживання їжі з великим вмістом жирів і цукру. Адже гормон стресу – кортизол у комбінації з високим рівнем інсуліну посилює апетит і прагнення солодкої та жирної їжі. Солодке, у свою чергу, дарує мозку задоволення", – пише Уляна Супрун.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Супрун порадила, як вберегти себе від небезпечних хвороб улітку
Переїдання - не єдина шкідлива звичка, яка може додати зайвих кіло.
"Стрес провокує і нові, не менш небезпечні звички: багато кави, алкоголю, куріння, які начебто допомагають заспокоїтись. Деякі дослідження вказують, що існує поведінкова різниця в боротьбі зі стресом між чоловіками та жінками. Наприклад, що заїдати стрес більш схильні жінки, тоді як чоловіки більше курять і вживають алкоголь".
Надмірна кількість вживання алкоголю, їжі чи сигарет у комбінації з порушенням сну та гормональним дисбалансом можуть дуже сильно зашкодити вашому здоров'ю.
"Слід не просто ховатись від стресу, а намагатись активно йому протидіяти! Повноцінне харчування, сон, спілкування з близькими та фізична активність – найкращі методи в боротьбі зі стресом", – радить очільниця МОЗ.
Харчування дуже повязане з психологічним станом людини. Наприклад, курячі яйці визнали найкращим продуктом для зняття стресу.
Коментарі
1