5 січня 1896 року відкрив рентгенівські промені німець Вільгельм Рентген. Це викликало широкий резонанс серед вчених усього світу.
Він зробив відкриття несподівано для себе. Ввечері, йдучи з лабораторії, вчений погасив світло в кімнаті й помітив у темряві зеленувате світіння, флюоресценцію, що виходила від екрану. Як виявилося, кристали відреагували на вплив на них розташованої неподалік електровакуумної трубки, яка в той момент перебувала під високою напругою. Вона була обгорнута в чорний світлонепроникний папір і при проходженні через неї електричного струму вона випускаєневидимі промені. Вони здатні проникати через непрозорі середовища й порушувати кристали барію.
Між папером і трубкою помістив свою руку, в надії, напевно, на те, що і вона почне світитися, але цього не сталося. Зате на екрані залишилися видно темні тіні кісток на тлі більш світлих обрисів кисті руки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рентген у Британії визнали найвидатнішим науковим відкриттям
Уже через рік після відкриття рентгенівські промені стали використовувати для діагностики переломів. У медицині створили нову область - рентгенологія. Сучасна медична техніка за допомогою рентгенівського випромінювання досліджує будь-які внутрішні органи.
А ще його застосовують в різних областях науки і техніки. З їх допомогою мистецтвознавці можуть точно визначати справжність картин, відрізняти дорогоцінні камені від підробок, а митникам стало легше затримувати контрабандистів.
Кабінет міністрів України встановив тарифи на послуги з трансплантації органів.
Так, алотрансплантація нирки від живого донора або донора-трупа – 324 тис. грн. АВО-несумісна трансплантація нирки – 721 тис. грн.
Коментарі