Середньостатистична людина за тиждень з'їдає 5 г мікропластику. Стільки ж йде на виготовлення однієї банківської картки.
Такі дані оприлюднили у звіті Всесвітнього фонду дикої природи WWF.
Основні джерела мікропластику – питна вода, морепродукти, пиво і сіль. Хорошою новиною, називають відсутність доказів, що мікропластик нам шкодить. Дослідження морських тварин показали, що поглинутий пластик скорочує тривалість їхнього життя й зменшує здатність розмноження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 дитячих смаколиків, які провокують рак
Мікропластик - це крихітні частинки пластику. Саме вони найбільше забруднюють довкілля. Часто в декоративних та економічних цілях його додають до косметики чи засобів гігієни. Утворюється й з пластикового сміття - одноразовий посуд, пакети, прибори.
Воно розпадається на дрібні, але тверді частинки, які втягують у себе токсичні речовини.
Наукових проектів, які оцінюють вплив мікропластику на здоров'я людей - мало. Важають, що вдихання таких частинок може порушити роботу легенів, підвищувати ризик ожиріння і раку, шкодити розвитку дітей.
Але дані WWF можуть бути неточними. Концентрацію мікропластику в продуктах вимірювали за допомогою пластикового лаборатоного посуду. Крихітні частинки могли спотворити результати дослідження.
На глибині майже 11 км у Маріанській впадині американський дослідник Віктор Весково знайшов пластикове сміття.
Під час 4-годинного дослідження поміж глибоководних істот були виявлені також пластикові пакети та обгортки від цукерок. Раніше під час інших експедицій такого не бачили.
Коментарі