Велика кількість жінок зважуються на перші пологи після 35 років. Американський акушер-гінеколог Мар'яна Бубучя дає 5 рекомендацій майбутнім матерям.
Згідно з медичною статистикою, ускладнення при пізньої вагітності виникають частіше. В силу того, що до зрілого віку жіночий організм, як правило, вже накопичив токсини і хронічні захворювання, а можливості для його швидкого відновлення знижені. Високий кров'яний тиск і діабет - перші в списку ризиків. Вони викликають проблеми росту дитини і ускладнення під час пологів. Вкрай важливо стежити за станом плаценти. Але рівень здоров'я - показник відносний. Величезна кількість жінок за 35 благополучно народжують здорових дітей, пише marieclaire.ua.
1. За три місяці до передбачуваної вагітності слід почати приймати фолієву кислоту і робити це ще місяць після запліднення. Для жінок за 35 це обов'язково. З віком шанси хромосомальних дефектів вище, а саме ця речовина активно бере участь в розподілі хромосом в яйцеклітині.
2. Обов'язкове часте УЗД, щоб можна було вловити початок розвитку патологій на самій ранній стадії. Тільки на ультразвук може відстежити недостатність плаценти, початок маловоддя або відсутність інтервалу зростання дитини. З 35 років варто робити це дослідження раз в два тижні, починаючи з 32-го, з 36-го - щотижня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ідеальний вік для народження дитини у кожної жінки свій - вчені
3. Після 35 років ризик придбання гестаційного цукрового діабету зростає. Тому варто з перших днів вагітності перейти на білково-овочеву дієту і звести до мінімуму споживання цукру і фруктів, які його містять: кавун, диня, виноград.
4. З віком у жінки ризик розвитку гіпертонії і тромбозу підвищується, тому на 20-му тижні вагітності слід почати приймати дитячий аспірин в дозі 81 мл. В Україні він існує в дозі 100 мл, що теж підійде. Цей препарат розріджує кров, покращуючи кровообіг.
5. Якщо перші пологи відбуваються в 37 років і пізніше, то самостійно більшість жінок не можуть виштовхнути дитину, у них для цього не вистачає сил. І хороша фізична форма тут ні при чому. У спортсменок, до речі, м'язи настільки натреновані, що вони стають жорсткими і нееластичними, що ще більше посилює неможливість природних пологів. У такому випадку жінці показано кесарів розтин. Операція безпечна як для матері, так і для дитини. Якщо пологи не перші, то м'язи, звичайно, податливі, і шанси народити природним шляхом вищі.
Вчені з Hebrew University of Jerusalem оприлюднили доведені факти, що пізня вагітність призводить до омолодження жіночного організму.
Коментарі