Літо - пора відпусток та розваг. Та вони можуть раптово припинитися, якщо довго знаходитися під сонцем. Його нещадні промені у "небезпечні години", можуть дати не тільки бронзову засмагу, а й тепловий удар. У паніці людина не знає, що робити. Особливо страшно, коли він стався у дитини.
"Частіше перегріваються діти. У них ще незріла система терморегуляції — контролю тепла. Що молодша дитина, то гірше вона переносить спеку, — каже столичний педіатр Ілля Мокліч. — Для теплового удару не обов'язково довго бути на сонці. Він може статися, коли душно, спекотно і є висока вологість".
Спочатку болить голова, нудить, хилить на сон. Дитина стає млява. Іноді починаються судоми. Із носа може піти кров. Шкіра червоніє, стає липка й холодна від поту. Дитина збуджена й примхлива. Відмовляється від їжі. Температура тіла швидко підвищується до 39–40 градусів. Серце б'ється частіше, з'являється задишка.
Як допомогти дитині при тепловому ударі:
Не можна давати жарознижувальні ліки. Адже температура підвищилася з іншої причини, ніж при грипі.
Непритомній дитині на 10 секунд дають понюхати нашатир.
Хворого переносять у прохолодне приміщення або в тінь. Повітря має вільно до нього доходити.
Розстібають або знімають одяг. Дитину обтирають прохолодною вологою тканиною або замотують у рушник.
Можна покласти компреси на лоб та згини рук і ніг.
Читайте також: 4 найпоширеніші помилки нанесення сонцезахисного крему
Треба пити багато мінеральної або трохи підсоленої води. Стан покращується за годину.
"Щоб не було теплового удару, в спеку з дитиною гуляють до 11-ї ранку й після п'ятої ввечері. Після їжі треба зачекати півтори години, але ніколи не йти голодним", - радить лікар.
Коментарі