Японські вчені з'ясували, скільки кави на день шкодитиме вашому здоров'ю.
Про користь цього напою знають багато, але мало хто вивчав його "зворотний бік". Дослідникам таки вдалося дізнатися скільки чашок кавового напою несуть загрозу здоров'ю. Про це повідомляє Daily Mail.
Насамперед японські вчені намагалися з'ясувати, чи можна пити каву людям із високим артеріальним тиском. Дослідження показали, що якщо підвищення незначне, то 1-2 чашки випивати все ж таки можна. Тим людям, які мають А/Д понад 180/100 мм рт.ст., цей напій категорично протипоказаний.
Як уже всім відомо, у каві у високій концентрації міститься кофеїн. Ця речовина сама собою підвищує тиск, частоту серцебиття, але на нетривалий час. Тому після чашки еспресо людина відразу відчуває приплив сил, але через якийсь час це проходить.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки кави можна пити, щоб не старіла шкіра ‒ корисні поради
Автор дослідження Хірояс Ісо разом із колегами намагалися визначити, як люди з різним ступенем гіпертонії реагують на однакову кількість випитої кави протягом дня. Результати наукових праць довели, що дві чашки на день – це максимум, який можна випити без шкоди здоров'ю, якщо людина гіпертонік.
У дослідженні доктора Ісо взяло участь 20 тис. чоловік, з них 12 тис. жінок та 8 тис. чоловіків, які проживають у Японії з 1990 року. Учасники дослідження відповідали на питання, що стосуються того, скільки кави на день вони випивають, у якій половині дня воліють насолоджуватися напоєм і т.п.
Виявилося, що ті, хто страждав від гіпертонії і не зміг кинути пити каву, найбільше страждали від проблем із серцем та судинами. У людей із гіпотонією та нормальним тиском подібних погіршень зі здоров'ям не спостерігалося.
Кава може може бути як корисною, так і шкідливою для здоров'я людини.
Вплив цього напою на організм значною мірою залежить від способу приготування. До такого висновку дійшли норвезькі вчені.
Науковці з Гетеборгського університету понад 20 років вивчали негативну та позитивну дії кави на людський організм. У результаті виявили найшкідливіші та найкорисніші для здоров'я способи приготування напою.
Коментарі