Штам коронавірусу AT.1, який виявили в Росії, внесли до списку моніторингу.
Вперше він був зафіксований у РФ в січні 2021 року, повідомляють у ВООЗ.
Всесвітня організація охорони здоров'я включає штами в список для моніторингу, коли їх мутації імовірно можуть змінювати властивості вірусу і надалі представляти загрозу, але інформації для включення їх до списку штамів, які представляють інтерес (VOI - Variants of Interest), недостатньо. На цей час у список входять 12 варіантів коронавірусу.
У список тих, що представляють інтерес, потрапляють штами, зараження якими реєструються все частіше і в нових регіонах, при цьому є прогноз або підтверджені дані про здатність їх мутацій впливати на властивості коронавірусу. Зараз до неї входять чотири штами - "Ета" (вперше зареєстрований у Великобританії і Нігерії), "Йота" (США), "Каппа" (Індія) і "Лямбда" (Перу).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Росії прогнозують 1 млн жертв від Covid-19
У список тих, що викликають побоювання (VOC), ВООЗ вносить найбільш небезпечні варіанти Covid-19 з першої групи, мутації яких збільшили здатність коронавірусу передаватися від людини до людини та змінили його епідеміологію, збільшили можливість зараження нових носіїв і змінили симптоматику або зробили його більш стійким до вакцин, ліків або інших заходів протидії.
Зараз побоювання ВООЗ викликають чотири штами: "Альфа" британського походження, південноафриканський варіант "Бета", вперше зареєстрований в Бразилії "Гамма" та "індійський" штам "Дельта".
Штам коронавірусу Delta може стати причиною нової хвилі пандемії в країнах від Індонезії до Росії.
У заможних країнах епідемія знижується завдяки вакцинації.
Відомо, що Delta передається впродовж 10 c. Якщо перебувати впродовж цього часу поруч із зараженим, то є висока ймовірність захворіти на Covid-19 із ризиком важкого перебігу.
Коментарі