середа, 17 травня 2017 14:00

Реформа української медицини під загрозою - громадські активісти

Реформа  української медицини під загрозою - громадські активісти
За два з половиною роки діяльності Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я до підписання тут змогли довести лише три законопроекти

Нещодавно громадський рух "Чесно" провів спеціальне розслідування діяльності комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я. Результати шокують навіть неупередженого спостерігача. За два з половиною роки роботи до підписання тут змогли довести лише три законопроекти , з яких два - це зміни до 2 статей чинних законів, де один був поданий ще у 2013 році . Хронічні проблеми з прогульництвом більшості членів комітету ставлять його на межу повної недієздатності, оскільки суто формальні "засідання" нашвидкуруч проводять у перервах пленарних засідань парламенту. Цей факт, до речі, засвідчив і один з членів комітету, депутат від БПП Сергій Березенко.

"У нас є проблема з організацією проведення. Дуже багато є засідань, які не відбуваються … Інколи засідання переносять на інший день. І умовно проводять у вівторок в перерві між ранковим і вечірнім засіданням".

Днями в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун виступила з відкритим зверненням до державного керівництва та народних депутатів із закликом зробити все можливе для прийняття пакету так званих "пацієнтських" законопроектів № 6327, 6328, 6329, 6347, необхідних для реального запуску реформ в українській медицині. Але, з огляду на дивну пасивність парламентського комітету, перспективи для невідкладного прийняття законів невтішні.

Більше того, за останній місяць роботи Верховної Ради, з яких три тижні були присвячені роботі в комітетах, комітет з питань охорони здоров'я так ні разу і не зібрався для розгляду цих нагальних, так необхідних країні, законопроектів, які вніс уряд на початку квітня. Зате, дивним чином, члени комітету встигли визначити для першочергового розгляду один з незначних законопроектів, що стосуються.. заборони викладки сигарет.

Експерти не виключають, що така вибірковість у законотворчій діяльності комітету може бути пов'язана з лобістською активністю антитютюнових структур, які лише за перше півріччя 2017 р. отримали від закордонних структур грантів на півмільйона доларів США.

Зараз ви читаєте новину «Реформа української медицини під загрозою - громадські активісти». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути