В Україні офіційно зареєстрували першу ін'єкцію від раку. Вона не діє на вражені клітини, як хіміотерапія, а стимулює імунітет людини розпізнавати і знищувати їх. Препаратом лікують четверту стадію раку шкіри та легенів, які раніше вважались неоперабельними.
Ліки розробили в Америці. Дослідження проводили у багатьох країнах світу.
"Ракові клітини за мільйони років еволюції навчились ховатися від імунітету людини. Завдяки новій, революційній методиці, ми стимулюємо організм розпізнавати їх. Дослідження, які проводились в тому числі і в нашій країні, довели виліковується 40% хворих на останній, четвертій, стадії меланоми. Перспективи імунотерапії раку дуже великі", - розповів під час прес-конференції професор Олексій Ковальов, головний експерт МОЗ України зі спеціальності "Онкологія".
Імуноонкологічний препарат вже зареєстрований та використовується в більш ніж 50 країнах світу, включаючи США, Канаду, Ізраїль, країни Європейського союзу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Створять штучну кров
Препарат коштує 4 тис. дол. США за флакон. За один раз пацієнт мусить вживати два флакони. Українські онкологи сподіваються, що для таких хворих можна залучити державні програми, аби знизити вартість лікування.
Коментарі