Часто приємний вечір у колі друзів чи родичів можна зіпсувати зайвою стопкою Щоб тримати себе у руках та керувати свої дії, варто правильно підібрати закуску.
Не варто в ролі закуски вибирати такі продукти:
Тістечка і торти з кремом
Алкоголь і солодке - це переробляють організмом по черзі. Спочатку він розщеплює жирні солодкі торти, адже для нього глюкоза важливіше. А алкоголь почекає. У результаті - викид інсуліну в кров, швидке сп'яніння і похмілля. За час затримки організмом спиртного, токсичні речовини з нього встигнуть потрапити у кров.
Шоколад
Шоколад з алкоголем дуже боляче вдаряє по підшлунковій залозі. Алкоголь і без того навантажує підшлункову, викликаючи спазми. А шоколад може заблокувати деякі протоки і викликати запалення. Щоб не заробити панкреатит, краще для спиртного вибрати іншу закуску.
Свіжі помідори
Міцні напої з помідорами не дружать. Вони разом посилюють негативні якості один одного. Кислоти, які виділяються з помідор негативно впливають на стінки слизової шлунка. Тому може турбувати здуття живота або нетравлення.
Гострі закуски
Вони можуть посилювати дію алкоголю. А в поєднанні з міцним напоєм може "забезпечити" опік слизової шлунка або стравоходу.
Мариновані огірки
На відміну від солоних побратимів, які підтримують водно-сольовий баланс в організмі, мариновані огірочки і помідорчики дають зайве навантаження на нирки і печінку, і без того обтяжені алкоголем.
Жирні і смажені продукти
Важко засвоювану білкову і жирну їжу не можна поєднувати з алкоголем. До них належать жирні сорти м'яса, копченості, гриби, ковбаси та смажена картопля. Висококалорійні страви не дозволяють швидко сп'яніти, що змушує людину пити більше норми і перевантажити і без того завантажений переїданням організм надмірним алкоголем. Від цього печінка не справляється зі своєю роботою.
Виноград, дині
Фрукти непогано поєднуються з вином, особливо білим. Але чим вони солодше, тим організму буде приємніше переробити спочатку їх і тим сильніше буде сп'яніння. А диня в поєднанні з міцним алкоголем у кишечнику провокує бродіння.
Вино хоче сиру ...
Для вина найкраще підійде сир, в якому органічно поєднуються кальцій та інші мінерали. Вони допомагають засвоюватися корисним поліфенолам з вина. Також сир підкреслює ісмак вина.
... А горілка просить м'яса
Горілку часто закушують вінегретом і квашеною капустою, вимиває з організму алкоголь. Тому з вечора організму необхідна квашена капуста як закуска, а на ранок розсіл з-під неї.
Ще горілку добре закушувати нежирним м'ясом (відварною або запеченим) або рибою, а також морепродуктами. Тваринні білки перетравлюються довго - від чотирьох до восьми годин. А під впливом алкоголю - ще довше, оскільки їх молекули зв'язуються в кишечнику. При цьому зберігається відносний почуття безпеки - організм ситий, трохи п'яний, благодушно перетравлює м'ясо і в процесі потихеньку віддає алкоголь, який також неквапливо розщеплюється в печінці.
Якщо хочете з гідністю протриматися всі застілля, віддавайте перевагу печеним або вареним овочам. А також нежирній білковій їжі, яку не можна поєднувати з солодкими настоянками або десертними винами. Буде утруднена секреція шлункового соку, через що, м'ясо проскочить через шлунок і впаде в кишечник не перетравленим. Вранці живіт буде бурчати, а печінка не зможе переробити всі продукти розпаду.
Для горілки, вина і коньяку підійде закускою лимони, свіжі огірки, варені кабачки та іншими овочами, які мають сечогінний ефект і допомагають швидше позбутися продуктів переробки етанолу.
Щоб уникнути важкого похмілля варто на кожні 100 грам алкоголю випивати півсклянки води.
Коментарі