Паспорт легень має бути в кожного курця. Його роблять після проведення спірометрії. Це безболісний метод діагностики. Аналіз показує загальний об'єм легень. Також визначає, на якій частині бронхів є зміни, які вони і як можна пацієнтові допомогти.
Про це розповідає Євген Симонець, столичний пульмонолог.
Спірометрія потрібна при астмі, бронхіті й запаленні легень.
"Почастішали пацієнти із вродженою патологією — бронхоектатична хвороба. У них бронхи у формі мішків і циліндрів, де збирається гній. Люди мучаться, бо весь час його відкашлюють. Із вроджених часто є гіпоплазія — недорозвинення легеневої тканини. Хтось не може вдихнути на повні груди, хтось повністю видихнути, в когось чути при цьому свистячі хрипи", - говорить лікар.
Як роблять процедуру:
1. Дослідження триває тиждень, його проводять у кілька етапів.
2. Приходить пацієнт, дихає в трубку, робить інгаляцію з балончика. За півгодини повторює.
3. Наступного дня те ж саме, .тільки препарат в інгаляторі інший. Можна побачити, як легені реагують на певний медикамент.
Процедуру не треба повторювати. Винятком є люди із хронічними хворобами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали найдієвіші види спорту для жінок
Такі ж прилади є для дітей від 6 років. Менші не сприймають команди лікаря і не знають, що мають робити. Щоб дітям було легше, у пристрої встановлюють мультиплікаційні програми.
Особливо спірометрія потрібна дітям із синдромом гіперреактивності бронхів. При цьому стані в бронхах починається спазм, набрякає слизова оболонка й виділяється харкотиння.
Літня спека набирає обертів. До кінця червня синоптики прогнозують здебільшого сонячну погоду з плавним ростом температури до +30.
За таких умов чи не кожен автомобіліст мріє їхати з кондиціонером. Надто це стосується жителів великих міст, де чіллер в спекотних заторах стає рятівним оазисом. Та варто бути обачним, адже цей охолоджувальний пристрій здатен відправити вас на тиждень на лікарняний з температурою, "горлом", нежиттю.
Коментарі