Фінські вчені довели прямий зв'язок між курінням та впливом шкідливих речовин на нервову систему.
"Всього 10 сигарет в день можуть спровокувати розвиток тяжких психічних розладів. У групу ризику потрапили люди, які почали палити ще в юності, адже систематичне і тривале куріння не тільки позначається на стані органів травлення та серцево-судинної системи, але і провокує незворотні зміни в головному мозку і нервовій системі", - повідомив Йоуко Мієттунен, професор із Академією наук Фінляндії.
Ризик також підвищується, якщо куріння починається у віці до 13 років.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кава із автоматів провокує рак.
Протягом декількох десятків років учені спостерігали за шістьма тисячами людей, що проходили регулярний медичний огляд. В рамках дослідження респонденти не тільки розкривали деталі харчування і способу життя, але й ділилися з вченими та медиками відомостями про наявність чи відсутність шкідливих звичок, проблем зі сном або нервових зривах.
За даними вчених, збої в роботі нервової системи, викликані регулярним отруєнням організму, можуть переходити в тимчасові неконтрольовані "відключення" - психічні зриви, результатом яких можуть стати важкі захворювання, такі як біполярний розлад, шизофренія і деменція.
Якщо в людини виникають проблеми і біль при ковтанні, це може бути симптомами дуже серйозних хвороб. В горлі поєднується стравохід і трахеї, які ведуть в легені. Практично половина літніх людей мають із цим проблеми. Лікарі зазначають, що ця загроза особливо стає актуальною при виникненні проблем із мисленням і розвитком слабоумства. 50% таких хворих можуть померти протягом півроку.
Коментарі