У Черкасах відкрили перший в Україні надсучасний центр Biopharma Plasma, де виробляють безпечні компоненти крові найвищої якості. У тому числі з плазми, зданої в центрі, зроблять ліки проти Covid-19.
Одним із перших донорів після відкриття нового плазмацентру став український співак Олег Винник. Спеціально для нього виготовили іменне крісло. Вже завтра фанати зможуть теж здавати плазму на місці артиста.
Центр створила компанія Biopharma на базі застарілої Черкаської станції переливання крові. Там встановили сучасне обладнання та зробили центр максимально комфортним як для донорів, так і для працівників. Biopharma - один із найбільших виробників ліків в Україні. Зараз активно розробляє препарат проти коронавірусу. Для цього збирають плазму тих, хто перехворів вірусом. Для прискорення робіт Biopharma навіть увійшла до Міжнародного альянсу виробників препаратів із плазми Covid-19.
"Завдання Biopharma - надавати якісні компоненти. Тому в центрі встановлене унікальне обладнання, якого ніде більше в Україні немає. Ми точно можемо тестувати будь-які виявлення ВІЛ, гепатитів С та B. Це дає змогу робити переливання виключно якісними компонентами, особливо в онкогематологічних операціях або під час пересадок кісткового мозку. Якщо ми збудуємо ще 7 таких центрів, то остаточно закриємо в Україні питання якісних компонентів різних груп крові. І 7 тис. людей не будуть щороку заражатися невиліковними хворобами. Крім того, вирішимо проблему гемолітичної хвороби новонароджених", - пояснює президент групи компаній Biopharma Костянтин Єфименко.
На відкриття Biopharma Plasma також завітав головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко. Чиновник не приховує захоплення новим центром.
"Сьогодні я побачив надсучасний центр, надсучасний зал, де люди можуть здавати плазму, та надсучасну лабораторію. Аналогів цьому в Україні немає. Це показує одне: Україна хоче, може і буде змінюватися, розвиватися. Це все будували для того, щоб рятувати життя українців. Але тепер лишилося зібратися разом і стати активними донорами. Щоб уся зроблена робота не була марною", - каже Ляшко.
Ставши донором, можна не лише врятувати чиєсь життя, а й покращити своє здоров'я, переконують фахівці центру.
"Щодня до нас приходять донори здавати кров та її компоненти. Уже почали працювати навіть по суботам. Донорство - це дуже корисна справа. Кров оновлюється, тому люди мають кращий імунітет, менше хворіють. Крім того, донори можуть легше переносити втрату крові", - каже Галина Озерянська.
Коментарі