Іноземці часто звертаються до українок для сурогатного материнства. Тут послуги дешевші і жінки не дуже вимогливі.
Гонорар за сурогатне материнство в Україні – близько 10 тисяч євро за одну дитину, за двійню – 13 тисяч євро. Додаткові виплати – 10 тисяч гривень на щомісяця. 5 тисяч гривень за перенесення ембріона. І перше УЗД, яке підтверджує вагітність, оплачується у розмірі 5 тисяч гривень.
Вимог також багато. Вік, вага, треба мати власних дітей і міцне здоров'я, щоб організм міг виносити здорового малюка. Його після народження одразу забирають.
Юристи радять сурогатним матерям обов'язково вкладати договір, в якому прописати усі важливі пункти. Тоді менше шансів, що виникнуть неприємні сюрпризи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З'ясували, чи передається ожиріння у спадок
З іншого боку, розвиток сурогатного материнства вивів на новий рівень акушерство в Україні. Зараз навіть ізраїльським лікарям є, чому повчитися в українських колег.
"Є певні речі, які в Україні не робили, зараз вони робляться абсолютно вільно, – розповів Геннадій Бітман, гінеколог Першого медичного центру Тель-Авіва
Менструації не захищають від непланових вагітностей. Раніше наука вважала, що у всіх жінок менструальний цикл - 28 днів, і яйцеклітина, готова до зачаття, дозріває саме в середині циклу, тому спокійно можна вирахувати дні, які небезпечні і безпечні для статевого життя.
.Але спосіб життя сучасних жінок сильно змінився: жінки народжують мало, вони практично все життя менструюють, їх яєчники постійно працюють, звідси - різні порушення циклу, а значить, овуляція може бути зовсім не в середині циклу.
Коментарі