четвер, 26 вересня 2019 06:30

Назвали найнадійніший метод контрацепції

Назвали найнадійніший метод контрацепції
Презервативи покривають штучним мастилом, тому не потрібно мастити ще й вазеліном Фото: uk.hoboetc.com

Сьогодні відзначається Всесвітній день контрацепції. Його призначили у 2007 року за ініціативою десяти міжнародних організацій, які пов'язані з проблемами планування сім'ї.

Контрацептиви потрібні не тілти для запобігання небажаної вагітності, а й для захисту від венеричних захворювань.Останнім часом вони почастішали через неправильне користування презервативами.Хоча дехто практикує й зовсім незвичайні методи захисту під статевих відносин.

Ось перелік деяких з них:

Вода і лимон

В народі кажуть, що після незахищеного сексу дівчині варто "промити" статеві органи струменем води, щоб видалити сперму. Насправді вода лише проштовхне насінну рідину глибшу у вагінальний канал і збільшить шанси на вагітність.

Ще один оригінальний рецепт рекомендує змочувати статеві органи до і після інтимного акту лимонним соком або оцтом. Дійсно, сперматозоїди погано переносять кисле середовище і від таких рідин загинуть. Однак навряд чи людина зможе обробити всі внутрішні органи досить ретельно. Від цього може порушити кислотно-лужний баланс, що загрожує розвитком інфекцій.

Календарний спосіб контрацепції

Цей метод припускає, що дівчина точно знає розклад свого менструального циклу і вступає у статеві контакти тільки у "безпечний" період. Але абсолютно безпечних періодів не буває. Навіть за усталеного циклу дати початку і кінця овуляції можуть коливатися.

Оральний метод

Оральні контрацептиви вважаються найбільш надійним засобом запобігання вагітності. Вони захищають від небажаної вагітності більш ніж в 99% випадків, чим не можуть "похвалитися" навіть презервативи. Саме тому на Заході вони користуються величезною популярністю, а в Британії їх безкоштовно роздають школяркам для запобігання підліткових вагітностей.

Але вони не захищають від інфекцій, що передаються статевим шляхом.

По-друге, тривалий прийом оральних контрацептивів може збільшувати ризик розвитку деяких захворювань, в тому числі раку.

Під час "критичних днів" можна завагітніти

Цей той самий міфічний "безпечний період", який насправді не такий уже й безпечний. Шанси зачати під час менструації невеликі, проте сперматозоїди дуже живучі і можуть зберігати свої функції до 72 годин, перебуваючи в слизовій оболонці матки. Потім вони просуваються далі й можуть запліднити яйцеклітину, що призводить до вагітності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які захворювання страшніші за онкологію

Презервативи і вазелін несумісні

Багато презервативів тепер забезпечені штучним мастилом, тому не потребують змащування. Вазелін знижує міцність гуми.

Презервативи викликають алергію

Часто люди звертаються зі скаргами на свербіж і печію в області статевих органів. Справа не в інфекції, а алергічній реакції на хімічні речовини - змащування, ароматизатори прокладок або латекс. У цьому випадку варто перейти на інші контрацептиви або просто змінити їх марку.

Контрацептивні таблетки заборонені з антибіотиками

Їх одночасний прийом знижує ефективність гормональних засобів захисту. Також не радять поєднувати курс контрацептивів з антидепресантами і протисудомними препаратами.

Презервативи надійний захист, але не стовідсотковий. Що стосується інфекцій, які передаються статевим шляхом, презерватив теж не може гарантувати захист від усіх захворювань. Деякі віруси – наприклад, герпес – передаються не через виділення, а від контакту шкіри зі шкірою. Тому, так важливо проходити обстеження, навіть якщо у вас захищений секс.

Про ці та інші факти далі у статті.

Зараз ви читаєте новину «Назвали найнадійніший метод контрацепції». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути