Восени в чоловіків частішають проблеми із сечовипусканням. В цей час слабшає імунітет і організм стає вразливим до хвороб. Проте поруч зі звичайним промерзанням, у чоловік порушення виникають через ріст аденоми постати. Це доброякісна пухлина, яка росте з насіннєвого горбка.
Тканини навколо сечовивідного каналу ущільнюються і розростаються. При цьому чоловікам нічого не болить.
Про це попереджає Віктор Білик, завідувач урологічним відділенням Київської клінічної лікарні на залізничному транспорті № 2.
"Ріст аденоми не відчуваєш, поки не порушиться сечовипускання. Важко вичавити сечу, вона ледь сочиться. При цьому здається, що міхур здутий. Це один з ранніх симптомів, які мають нагнати хвороба до лікаря. Поступово зникає статевий потяг і болить внизу живота. До них звикають. Сеча й далі капає малими порціями, але вже і виділяється кров. Нирки не можуть нормально працювати і запалюються", - розповідає лікар.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали помилку гігієни дівчинки, яку роблять батьки від незнання
Спочатку пацієнтові призначають препарати для налагодження сечовипускання. Коли ж немає результату, потрібна операція.
Раніше золотим стандартом було видалення аденоми через сечовипускальний канал. А зараз роблять європейським способом. Лазером зрізають аденому, а її тканини подрібнюють. Через два дні пацієнта виписують з лікарні.
Для профілактики потрібно раз рік оглядати аденому після 40 років. Уролог робить пальцеве дослідження передміхурової залози і направляє на аналіз PSA, щоб виключити рак простати.
Потім чоловік має здати загальний аналіз крові та сечі. Робить УЗД та перевіряє рівень цукру в крові. Часте сечовипускання може бути ознакою діабету.
Люди із хронічним свербінням шкіри можуть мати більший ризик серцевих захворювань.
Це підтверджує підвищений рівень циркулюючого білка, який іноді використовують для прогнозування проблем із серцем, відзначають американські дослідники.
Коментарі