Рак кишечника посідає третє місце серед онкозахворювань, які однаково часто діагностують у чоловіків і жінок. Раніше схильними до нього були переважно люди похилого віку. Однак за останні декілька десятиліть цей різновид раку значно "помолодшав".
У багатьох випадках хворі на рак кишечника не відчувають жодних симптомів. Це одна з причин, чому захворювання часто виявляють на пізніх стадіях. Іншою є нечіткість проявів: більшість з них аналогічні симптомам геморою, синдрому подразненого кишечника, запалення або інфекційного ураження кишки, пише видання USnews.
"Тільки в 39% хворих рак кишечника діагностують до початку утворення метастаз, коли шанси на досягнення тривалої ремісії становлять 90%. Більше 60% — випадки, коли хворобу виявляють на 3-4 стадії. Шанси на виживання за таких умов знижуються до 71% й 14% відповідно", — відзначає Американське товариство раку.
Скарги, які можуть свідчити про розвиток раку кишечника:
— тривалий запор або діарея
— швидка втомлюваність, слабкість
— безпричинна втрата ваги
— спазми в животі
— зміна консистенції калу, поява в ньому крові
— відчуття неповного випорожнення
— безрезультатні позиви до дефекації.
Наявність таких симптомів більше 2-х тижнів є вагомою підставою для відвідання лікаря. Після досягнення 45-річного віку проходити обстеження слід щороку, незалежно від самопочуття.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 8 симптомів пухлини мозку, які зазвичай ігнорують
Зазвичай рак кишечника розвивається внаслідок переродження поліпів. Останні є доброякісними утвореннями, представляють собою невелике скупчення клітин на внутрішній поверхні кишки. Виникають поліпи з різних причин. Серед таких — генетична схильність, недостатнє споживання клітковини, наявність у раціоні великого вмісту червоного м'яса. Більшість поліпів не становлять загрози життю, однак деякі з них здатні перероджуватися в злоякісні.
Коментарі