неділя, 10 лютого 2019 10:58

Назвали категорично заборонені мазі при забої на слизькій дорозі

Назвали категорично заборонені мазі при забої на слизькій дорозі
Падіння на слизькій дорозі: забій лікують сухим теплом Фото: Zdrav.in.ua

На слизьку дорогу треба вибирати взуття з рифленою підошвою і високою шнурівкою. Вона міцно фіксує гомілковостопний суглоб і зменшує ймовірність підвертання ноги. Ходити потрібно дрібними кроками, злегка зігнувши ноги в колінах.

Про це розповів Юрій Форосенко, ортопед-травматолог із Київської міської клінічної лікарні №17.

"Без проходження курсу підготовки спецназівця чи каскадера, людина не зможе правильно впасти. Там вчать згрупуватися за долі секунди. Впавши на бік, можна зламати ключицю чи ушкодити скроневу кістку, що набагато гірше, ніж перелом променевої. Після падіння треба піти в травм­пункт. Краще витратити кілька годин у черзі, ніж місяцями лікувати наслідки травми. Якщо кістки зростуться неправильно, рука чи нога вже не працюватиме, як треба", - уточнює лікар.

При переломі травмуються сухожилля і ушкоджуються судини. Кров виливається в підшкірну жирову тканину і виникає синець. Наприклад, при пошкодженні гомілковостопного суглоба в тканинах збирається майже дві склянки крові. Щоб кров не приливала до місця травми, слід підняти ушкоджену кінцівку. Руку — на подушці, а ногу — під кутом 40 градусів.

1. Якщо при падінні розірвалася судина, треба її перетиснути. Чи одразу накласти ­холод, щоб артерія звузилася. Та не за 2 години, тоді організм ­закриє судини сам, але набряку вже не уникнути.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали продукти, які швидко гріють в холоди

2. Коли минула майже доба після падіння, вже шкідливо прикладати холод. За тривалого охолодження знижується не тільки приплив крові, а й зменшується імунітет. Починаються запалення і нагноєння.

3. Краще за кілька годин після забою для покращення циркуляції крові прикладати сухе тепло. Від цього гематома почне поступово розсмоктуватися. Особливо воно потрібне, якщо в людини підтвердили розтягнення зв'язок.

4. Знеболювальні мазі не допомагають, бо не проникають у зону перелому через шкіру. Краще втирати засоби на основі кінського каштана, що нормалізують кровообіг і зменшують набряк.

5. Зігрівальні мазі при забої або переломах не допомагають. Це ж не радикуліт. Вони тільки підвищують температуру в ушкодженому місці.

Зараз ви читаєте новину «Назвали категорично заборонені мазі при забої на слизькій дорозі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути