Тричі негативний рак молочної залози успішно лікується поєднанням хімії з імунотерапією. Перша робить пухлину вразливою перед імунітетом, друга підвищує захисні сили організму проти хвороби й зупиняє ріст новоутворення.
Ефективність нової терапії підтвердили клінічні дослідження, проведені на базі лондонського госпіталю Святого Варфоломія. Виявилося, що експериментальне лікування дозволяє на 40% знизити ризик подальшого прогресування раку. Життя хворого продовжує в середньому на 10 місяців. Це за умови, що хіміотерапію добровольцям вчені проводили 1 раз на тиждень, імунотерапію — 1 раз на 2 тижні. Пише медичний ресурс MedicalNewsToday.
"У комбінованому підході до лікування ми використовуємо хіміотерапію, щоб позбавити пухлину її "імунозахисної оболонки" й тим самим зробити ракові клітини видимими для імунітету. Імунотерапію використовуємо для того, щоб допомогти імунній системі хворого самостійно впоратися з хворобою", — пояснює співавтор дослідження професор Пітер Шмідт з Лондонського університету імені Королеви Марії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що стане небезпечнішим за рак і діабет — вчені дали відповідь
Звіт науковців щодо результатів успішності нової терапії вже розглядають у Національній службі охорони здоров'я Великої Британії. Тим часом дослідження не завершується. Наразі вчені продовжують приймати хворих з тричі негативним раком молочної залози для проходження експериментального лікування.
Тричі негативна форма є одним із найсмертоносніших і найагресивніших видів злоякісних пухлин. Вона швидко виробляє стійкість проти хіміотерапії й активно поширює тілом метастази. Трапляється тричі негативна форма в 10-15% випадків захворювання на рак молочної залози. Найчастіше вражає жінок віком від 40 до 50 років.
Коментарі