Ексклюзиви
Четвер, 12 березня 2020 08:24

Найпотужніший суперкомп'ютер у світі допомагає шукати засіб від коронавирусу

Найпотужніший суперкомп'ютер у світі допомагає шукати засіб від коронавирусу
У звичайних комп'ютерів на розрахунки пішли б місяці Фото: РБК-Україна

Найвисокопродуктивніший комп'ютер у світі IBM Summit, що знаходиться в Ок-Ріджській національній лабораторії у США, допоміг знайти хімічні сполуки, які допоможуть побороти коронавірус.

Суперкомп'ютер дав дослідникам важливий у ситуації з епідемією час, пише ZDNet.

У звичайних комп'ютерів на розрахунки пішли б місяці. Summit виконав ці ж завдання зі швидкістю у кілька днів.

Пристрій змоделював і проаналізував більше 8 тис з'єднань і відібрав 77. Сполуки потенційно можуть знешкодити білок, що відповідає за зв'язування вірусу з клітинами організму. Розрахунки стануть підмогою для майбутніх досліджень і експериментів, які перевірять ефективність виявлених хімічних сполук у боротьбі з COVID-19.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий суперкомп'ютер готують до запуску

Обчислювальна потужність IBM Summit дорівнює 122,3 петафлопс, а максимальна потенційна досягає 200 петафлопс. Суперкомп'ютер складається з 4,608 серверних вузлів IBM Power Systems AC922, кожен з яких оснащений 2 процесорами IBM POWER9 і 6 графічними процесорами Nvidia Tensorcore V100.

Компанія Google заявила про створення потужного квантового комп'ютера. "Нещодавня заява Google про досягнення квантової переваги - це значуща подія, ми продовжуємо розкривати потенціал квантових обчислень. Досягнення комерційно життєздатного квантового комп'ютера спричинить за собою розвиток технологій у багатьох напрямках", - прокоментував заяву Google директор по квантовому обладнання Intel Джеймс Кларк

Зараз ви читаєте новину «Найпотужніший суперкомп'ютер у світі допомагає шукати засіб від коронавирусу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1118
Голосування Справа Медведчука - це:
  • Спроба Зеленського наростити рейтинг. Медведчука не посадять
  • Початок боротьби з олігархами
  • Піар з одночасним ударом по Порошенку
  • Перерозподіл ринку і потоків
  • Вплив американців
  • Мені байдуже
Переглянути