Менструації не захищають від непланових вагітностей. Раніше наука вважала, що у всіх жінок менструальний цикл - 28 днів, і яйцеклітина, готова до зачаття, дозріває саме в середині циклу, тому спокійно можна вирахувати дні, які небезпечні і безпечні для відкритої статевого життя.
Що ж саме змінилося розповіла завідувачка консультативно-діагностичним відділенням Житомирського обласного перинатального центру Наталія Алексійчук, передає ТСН.
Але спосіб життя сучасних жінок сильно змінився: жінки народжують мало, вони практично все життя менструюють, їх яєчники постійно працюють, звідси - різні порушення циклу, а значить, овуляція може бути зовсім не в середині циклу.
Крім того, у багатьох є гормональні порушення, тому класична схема менструального циклу зустрічається тепер все рідше. Тому яйцеклітина може дозрівати пізніше, ніж це належить за класичною схемою: чи не на 15-й день циклу, а, припустимо, на 21-29 добу. Це явище носить назву "скорочення другої фази". Тобто зачаття може наступити незадовго перед місячними або навіть під час менструації.
Також у жінок спостерігаються випадкові яйцеклітини, готові до запліднення. Вона може вийти з яєчника коли завгодно, навіть в період місячних. Яйцеклітина, яка виходить з яєчника, життєздатна протягом доби, а сперматозоїд може тиждень бути готовим до зачаття. Тому статеве життя під час менструації, а також за кілька днів до і після неї на 100% не захищає від вагітності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яким розміром грудей жінки задоволені найбільше
Статевий акт під час місячних може викликати закидання менструальної крові з матки через труби в черевну порожнину. Це збільшує ризик виникнення зовнішнього ендометріозу, при якому клітини оболонки матки виявляються за її межами.
Тобто викидаються разом з кров'ю з матки, а потім чіпляються і приживаються на кишечнику, яєчниках, очеревині, що згодом призводить до появи кіст, спайок та інших утворень.
Але найнебезпечніше - то, що ендометріоз дуже часто призводить до безпліддя.
Коментарі