Навіть найневинніші, на перший погляд, звички, такі як читання лежачи або перегляд відео в транспорті, можуть сильно нашкодити здоров'ю очей. Медики назвали п'ять звичок, які можуть призвести до незворотних наслідків, передає FaceNews.ua.
Читання і перегляд відео в транспорті
Найчастіше люди використовують час в транспорті, щоб почитати книгу або подивитися відео на гаджеті. Однак така звичка може коштувати нам зору, бо в рухомому транспорті неможливо зафіксувати екран гаджета на строго певній відстані від очей. Крім того, систематичні руху вгору-вниз створюють сильне фізичне навантаження на шию і напружують очні м'язи.
Часте використання очних крапель
Очні краплі не такі нешкідливі, як багато хто вважає. Будь-які краплі повинен виписувати лікар разом з дозуванням і тривалістю лікування. Краплі, які зменшують почервоніння очей, викликають звикання і, якщо перестати їх застосовувати - почервоніння стане жахливим. Також краплі можуть підвищувати внутрішньоочний тиск, а це загрожує погіршенням зору і навіть розвитком сліпоти.
Відмова від сонцезахисних окулярів
Під впливом постійних сонячних променів зір людини погіршується. Без захисту довго дивитися на сонце не варто - можна отримати навіть опік сітківки. У цій групі ризику найчастіше виявляються мандрівники, альпіністи, любителі зимового відпочинку в горах або відпочинку в пустелях. Варто пам'ятати, що сонячні окуляри - не просто модний аксесуар, а захист для очей.
Читання при тьмяному світлі
Читання, робота за комп'ютером і навіть перегляд стрічки в телефоні повинні проходити при рівномірному, досить яскравому і комфортному світі. Відчуття, що контраст між екраном і темрявою в кімнаті робить зображення більш чітким і яскравим - оманливе. Насправді це призводить до ефекту засліплення, перенапруження і втоми очей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які ознаки вказують на те, що дитина стала ґаджетоманом
Читання або перегляд відео лежачи, особливо - на спині
В такому випадку ефект напруги на очі виходить майже такий же, як при читанні в транспорті. Очі змушені пристосовуватися до відстані, яка постійно змінюється, і фокусуватися на зображенні або тексті. Відстань буде постійно змінюватися, хоча і непомітно. Від такої звички розвивається втома, порушується робота й адаптивна здатність циліарних м'язів, а слідом за цим - короткозорість.
Під час локдауну в українців дуже погіршився зір. В одних через частий перегляд фільмів, а в інших через роботу за комп'ютером. Тривале напруження призводить до тромбозу судин сітківки й утрати зору.
Для запобігання хворобі потрібно менше нервуватися і вчасно давати очам відпочинок. Це поліпшить кровообіг.
Спочатку швидко поморгати 20-30 разів.
Намалювати на віконному склі точку й кілька разів переводити погляд із неї на дерево або будинок удалечині.
Міцно зажмурити очі на кілька секунд, а потім широко розплющити. Повторити п'ять - сім разів.
"Стріляти" очима вгору-вниз, збільшуючи амплітуду.
"Малювати" очима ромби, квадрати й цифри від одного до дев'яти.
Коментарі